Тема заняття: Загальні відомості про карвінг.



  Мета: освітня: ознайомитися із поняттям карвінг; мистецтво та історія виникнення карвінгу; поняття про сучасний карвінг.
                          розвивальна: розвивати уміння красиво мислити
                        виховна: виховувати любов до краси.
Дидактичне забезпечення уроку: опорний конспект.
СТРУКТУРА І ХІД УРОКУ
Організаційна частина:
План вивчення теми уроку:
1.     Поняття про карвінг.
2.     Інтерес до карвінгу.
3.     Історія виникнення карвінгу.
4.     Сучасний європейський карвінг

1.     Поняття про карвінг.
Карвінг - англ. вигнутими (від кривої, що означає різати) - «різьблена робота», «різьблений орнамент».
Карвінгом називають різьблення по дереву, льоду, камінню, овочам, а також стиль катання на гірських лижах і сноуборді і навіть спосіб довготривалої хімічної укладки волосся.
Карвінг в кулінарії - це фігурне різання на овочах і фруктах, яку зараз широко використовують кухарі самих різних ресторанів.
Кулінарний карвінг за своєю суттю - примітивна форма мистецтва скульптури або гравіювання на поверхні; прикрашають стіл недовготривалими кухарськими виробами з фруктів і овочів.


2.     Інтерес до карвінгу.
Розглядаючи складні і ретельно виконані вироби майстрів карвінгу враховуйте, що вони призначені для прикраси виставок або дуже дорогих банкетних столів, тобто, як і квіти на столі, більш призначені для насолоди зору, а не для вживання в їжу. Для домашньої практики таке заняття занадто дороге і трудомістке.
Красиво оформлена страва - важливий елемент сучасного щоденного і святкового столу. Прикраси перетворюють навіть звичайні страви на празник, завжди радуючи дітей і дорослих. І фігурна різьба з овочів і фруктів в цьому чимала підмога.
При цьому для європейського кухаря важливо мати гарний художній смак, мати відчуття міри і, головне, не забувати про кулінарну суть страви. Адже навіть самим витонченим чином нарізаний за всіма правилами карвінгу кавун все одно залишається не більше, ніж звичайним кавуном, а красиво порізана ажурними карвінг-мереживами сирий гарбуз взагалі не дуже їстівна.
Займаючись карвінгом, не треба забувати, що основне завдання мистецтва кухаря - це приготування хорошої їжі, а не створення скульптурних споруд
3.     Історія виникнення карвінгу.
Мистецтво вирізання з овочів та фруктів виникло багато століть тому в перенаселеній Південно-Східної Азії як необхідний засіб прикраси мізерного, переважно рослинного, домашнього столу.
Населення історичної Європи, що мало достатню кількість найрізноманітніших і повноцінних продуктів (домашні тварини, червона і перната дичина, риба, морепродукти, зернові, овочі та ін) у зайвій прикрасі страв не потребувало. Тут навіть на столах королів в першу чергу були важливими повноцінність вихідних продуктів, смак і насичуваність страв.
Проходячи через сторіччя, в кожній з східно-азіатських країн карвінг поступово набував свої особливі риси, найчастіше істотно відрізняючись один від одного.
Вельми схожі між собою техніки майстрів Китаю і Японії - там прийнято вирізувати зображення ієрогліфів, людей і тварин з використанням трафаретів і виїмок. Це можуть бути традиційні малюнки з драконами, вітальні написи і бойові сцени.
А ось в державній символіці Таїланду повсюдно присутня орхідея. Тому саме тайські майстри воліють вирізати з фруктів і овочів різноманітні квіткові композиції. Вони використовують тонкий і вузький так званий "тайський" ніж у поєднанні з різцями різної форми.
Китайської техніці карвінга, що використовує трафарети, виїмки і формочки, навчитися легше, але в ній немає тієї витонченості і вишуканості, якої можна досягнути за допомогою тайської ручної роботи ножем і різцями.
4.     Сучасний європейський карвінг
Мода, що прийшла в Європу спочатку викликала інтерес до карвінгу з овочів і фруктів саме у кухарів ресторанів. Різьблений орнамент сприяє раніше незвичайній, а тому привабливій сервіровці ресторанного столу.
Зараз жодна кулінарна виставка або продуктове шоу не обходиться без демонстрації прикраси столів різними різьбленими композиціями з овочів і фруктів.
Це цілком з’ясовано відсутністю останнім часом нових істотних винаходів та ідей в кулінарії.
У жорсткій конкуренції за привабливість і оригінальність ресторанні кухарі все частіше використовують у своїй практиці як сумнівні поєднання продуктів, що видаються ними за "нове слово" в кулінарії (наприклад, свинина з суфле з лосося і червоної ікри з ожиновим варенням, маринованої сливою і припущенної папайєю) , так і зовні яскраве, помітне оформлення та прикраса страв.
Сучасний карвінг вимагає від ресторанів підвищену витрату харчових продуктів, в значній частині перетворюваних на низькосортні обрізки. Таке можливо тільки в дуже дорогих ресторанах з їх великими націнками на страви, але абсолютно неприпустимо в нормальній ресторанній або домашній кухні. Тому велика частина ресторанів якщо і використовує карвінг, то дуже обмежено, раціонально витрачаючи наявні продукти.

Немає коментарів:

Дописати коментар